Srpnová výzva – ušatý chléb

V průběhu roku jsem si pro vás spolu s Maskrtnica.cz & Cuketka.cz & Electrolux připravili občasné pekařské výzvy. Připravíme pro vás vždy nějaký zajímavý recept nebo techniku, kterou si můžete cíleně zkusit. Vše samozřejmě s videoreceptem i podrobnějším textem, který vás třeba nakopne zkusit si něco nového. Je to podle nás super věc pro začínající, ale i pro pokročilejší pekaře. Ideální záminka k průzkumu neprobádaných vod! :-)

Výzva na srpen — ušatý chléb

Pro některé pekaře je nejdůležitějším atributem skvělého chleba nadýchaná střída, pro jiné vlhkost, další zas nedají dopustit na vykřupané “ucho”, tedy naříznutí, kterým se chleba při pečení krásně vyklene a zkaramelizuje.  A právě tenhle chlebík jsme vybrali pro první srpnovou výzvu (vyhlašovat budeme 20. září). Není třeba zkoušet konkrétně tento recept, ale zkusit třeba jiný, pšeničný a ohlídat si všechny fáze tak, aby se ucho hezky vylouplo.

Od kdy do kdy? 

Do výzvy s ušatým chlebem se můžete zapojit celý srpen a pokračujeme až do 20. září! :-)

Jak se můžu výzvy zúčastnit?

Nasdílejte na Facebook nebo Instagram fotku s vaším pokusem o ušatý chléb. Můžete použít náš recept nebo se podělte o recept, který jste použili vy. Označte hashtagy #electrolux #pecemesparou a #pecempecen. Pokud budete sdílet na Instagramu označte i účty @denne_s_chuti a @pecempecencz. 

Není třeba postovat do skupiny, stačí sdílet na svém profilu na Facebooku nebo na Instagramu a nechat obrázek (v případě Instagramu profil) odemknutý, abychom soutěžní příspěvek pod hashtagem našli. 

Kde najdu recept?

Mrkněte se na naše video nebo si celý recept na ušatý chléb projděte sami!

Co můžu vyhrát?

Máme pro vás připravené tři balíčky potřeb do kuchyně od Electrolux + kuchařky s pekařskou tématikou.